1
Оцініть публікацію
Дошкільне виховання

На гостини до звірят. Заняття в логопедичній групі

Програмовий зміст

  1. Мовленнєвий – розвивати розповідне мовлення, вчити дітей граматично правильно будувати речення, вдосконалювати фонематичний слух, активізувати вживання прийменників і дієслів, продовжувати вчити складати описові загадк и про диких тварин за допомогою опорної схеми.
  2. Фізичний – розвивати дрібну моторику, розвивати уміння передавати імітаційними рухами поведінку тварин.
  3. Креативний – розвивати тактильно – кінестетичні відчуття на основі сенсорики, що сприяє активізації мовленнєвої діяльності, заохочувати дітей перевтілюватися в заданий образ.
  4. Емоційно – ціннісний – стимулювати дітей до творчо – мовленнєвого самовираження.
  5. Пізнавальний – розвивати увагу, мислення, пам’ять, розширювати знання дітей про світ тварин.
  6. Соціально – моральний – формувати в дітей бережливе ставлення до тварин.
  7. Обладнання: мякі іграшки ведмедика, зайчика, їжачка, білочки, площинне зображення дятла, дерева, лісові телевізори, люстерка, зображення лісової галявини, волоські горіхи із розрахунку на кожну дитину, грибочки і яблучка з пінопласту, дерев'яні дощечки і палички, соняшникове насіння, указка, запис «звуки лісу», «стукіт дятла», «ритмічна мелодія», «музика для релаксації.

Вступна частина

Організаційний момент. Діти заходять до зали, вітаються з гостями.

Логопед:

- Дітки сьогодні я пропоную вам здійснити подорож до весняного лісу. А для того, щоб дізнатися, кого ми можемо зустріти в лісі, треба подивитись у ці чарівні телевізори. Станьте рівненько, вдихніть повітря через носик і дмухайте ….. Подув легенький вітерець, потім сильніший, і нарешті, дме вітрище. (Діти дмухають спочатку легенько, потім сильніше, і нарешті ще сильніше звучить запис шуму вітру).

Основна частина

Роздивившись в чарівних телевізорах лісових мешканців діти складають описову загадку про них за допомогою опорної схеми. (Ця тваринка маленького розміру, колір хутра сірий, але буває і білий, полюбляє їсти моркву, капустку; хвостик в цієї тварини коротенький, живе в лісі). Інші діти відгадують ці загадки.

З-за дверей чути сумний голос і зітхання. До зали заходить лисичка (психолог) і розповідає, що в неї сталася біда. Вона заблукала і не може знайти шляху до свого будиночка, просить діток їй допомогти. Діти погоджуються і разом з лисичкою вирушають в подорож до лісу.

Логопед: А щоб дізнатися, кого ми зустрінемо першим, послухайте цю загадку: Хвіст куценький, довгі вуха, має в шафі два кожухи. Влітку одягає сірий, ну а взимку – теплий білий. Діти відгадують загадку і логопед знімає тканину, якою був вкритий зайчик.

Зустрівши зайчика, в якого дуже неслухняний ротик, діти вирішують йому допомогти і показують зайчику, які вправи треба робити, щоб язичок, губки, щічки стали слухняними. (Виконують артикуляційну гімнастику із люстерками з елементами самомасажу).

Діти вирушають далі разом з лисичкою і логопедом, підходять до деревця під яким сидять ведмедики, накриті тканиною. Логопед читає загадку: Хто все літечко гуляє, їсть малину, мед шукає, а зимою тільки спить, бо не знає, що робить? (Діти відповідають: ведмідь!) Логопед піднімає тканину, якою вкриті ведмедики.

– Дітки, та це ж ті ведмедики, про яких ми знаємо з вами віршик. Я пропоную вам його розповісти і показати. Діти розповідають вірш «В лісі є зелена хата» і супроводжують його відповідними рухами.

Дітки, а гляньте - но, це ведмежатко таке неслухняне, бешкітливе, весь час ховається від своєї мами. От і зараз воно сховалося, а давайте допоможемо мамі ведмедиці знайти його. (Діти по черзі називають місце знаходження ведмедика і показують указкою: ведмежа заховалося під кущиком, на гілочці, на пеньочку, між пеньочком і кущиком, біля грибочка).

«Лисичка» (психолог) запрошує дітей погратися і відпочити на галявині (психогімнастика). Потім дітки сідають на галявину.

«Лисичка» роздає дітям тактильні дощечки.

Дітки, візьміть дощечку в руку, замружте очі і спробуйте уявити, на хутро якого звіра схожі ці дощечки. (Діти із замруженими очима погладжують рукою дощечку, звучить спокійна музика). І відповідають: Ця дощечка схожа на ведмедика. Ця дощечка нагадує мені котика. Чому? Тому, що вона м’якенька як хутро у котика).

Діти вирушають далі, лисичка читає загадку про наступну тваринку. Діти відгадують і підходять до деревця, на якому сидить білочка. Логопед знімає тканину, якою була накрита білочка. Беруть горішки, що порозкидала білочка, і роблять пальчикову гімнастику.

Діти підходять до наступного деревця. Логопед читає загадку про їжачка, діти відгадують, і логопед піднімає тканину, якою був вкритий їжачок, діти бачать їжачка, що розгубив свої припаси: грибочки і яблучка. Вони допомагають їжачку: нанизують їжачкові припаси на нитку, потім дарують це «намисто» їжачкові. Лисичка знаходить доріжку до своєї хатинки і хоче вже йти, але дітки не хочуть відпускати її і запрошують ще погратися з ними в лісі.

Звучить запис стукоту дятла. Логопед запитує в дітей, чи впізнали вони, хто це? Діти відгадують, що це дятел, слухають, як він може стукати дзьобом по дереву і відстукують ритмічний малюнок дерев’яними паличками по дерев’яних дощечках разом з лисичкою.( 1-1,2-1,2-2,2-1,2-3,3-3).

«Лисичка»:

Дітки, я вже трохи стомилася і запрошую вас відпочити на галявині. Хвилинка релаксації з музичним супроводом.

Логопед:

Дітки, гляньте, що ж це порозкидав дятлик-жартівник? Це ж насінинки Я пропоную вам зібрати це насіннячко і виготовити з нього подарунки для наших звірят.( Діти сідають за столики і виготовляють подарунки для звірят: на дощечці, покритій пластиліном, викладають з насінинок горішки, яблучка, діжечку з медом, листочок і віддають їх лисичці, просять її передати ці подарунки лісовим звірятам.

Заключна частина

Логопед: Діти, куди ми з вами сьогодні подорожували?

Що вам сподобалося в лісі? Кого ви зустрічали в лісі? А це дикі тварини чи домашні? Що нового дізналися на занятті?