Нанесення надписів на електронних зображеннях
Ця стаття є продовженням статті /1/ та розповідає про більш досконалий опрацьований спосіб нанесення надписів на електронних зображеннях за допомогою стандартної програми Paint. Для ілюстрації надписи на фотографіях в останніх новинах на шкільному сайті /2/ викон
уються саме так, як буде повідомлено в цій статті.Лівою кнопкою миші тиснемо на зображення файлу у вигляді картинки, зображення збільшується на весь екран. Правою клавішею миші тиснемо на зображення, відкриваючи вікно. У цьому вікні тиснемо на Відкрити за допомогою…Відкривається віконце з назвами кількох програм, з яких вибираємо Paint і тиснемо на нього лівою кнопкою миші.
Зображення файлу в Paint звичайно велике і накладається на попереднє зображення оригіналу, при цьому залишаємо його поки що великим в форматі фотоапарату. Це зображення звичайно набагато більше формату монітору і його видно лише частково. З цього моменту працюємо по більш досконалому варіанту, ніж пропонувалося в статті /1/.
Нижче синьої назви файлу з додатком в назві Paint у білому рядку після Файл, Правка, Вид тиснемо лівої клавішею миші на Рисунок. Нижче Рисунок з’являється віконце, де є рядок Розтягнути/нахилити. Тиснемо на нього, вискакує вікно Розтягнення і нахил. Оскільки зображення звичайно більше розмірів екрану монітора, ми його не розтягуємо, а, навпаки, стискаємо, скажімо в 5 разів. Для цього друкуємо у віконцях По горизонталі і По вертикалі цифри 20, де праворуч стоять знаки %. Після цього тиснемо кнопку ОК.
Вискакує зображення, розмір якого дещо більший початкової картинки в моніторі. Невдала спроба, але робимо другу спробу, виходячи з приблизно необхідного зменшення. У правому кутку монітора тиснемо на червоний квадратик Х.
Вискакує віконце і питає Зберегти зміни у файлі…? Відповідаємо Ні. Починаємо все заново. Початкове зображення відкриваємо знову в програмі Paint. Тиснемо на Рисунок, Розтягнути/нахилити, але друкуємо у віконцях ліворуч % не по 20, а 18. Тиснемо ОК. Вгадали – по вертикалі сторона файлу відповідає висоті вікна, по горизонталі - дещо менша.
Не будемо деформувати справжні пропорції – все-таки зображення – фотографії людей, а не малюнки, тобто не будемо повторювати спроби зміни розмірів з різними цифрами по вертикалі і горизонталі одночасно.
Далі тиснемо на лівій боковій панелі на А. Прицілюємося лівою клавішею миші знаком +, де краще вставити надпис, тиснемо у вибраному місці. Вибираємо після прицілювання + шрифт. Для цього зверху тиснемо на кнопку Вид, де у вікні є рядок Панель атрибутів тексту. Вискакує зверху екрану монітора широке віконце Шрифти. Вибираємо шрифт і його формат.
Шляхом експерименту я вибрав зручний для себе шрифт Arial Black, у 12-му форматі, Західний, шрифт жирний (літера Ж). В наступні рази формат шрифту буде встановлюватися навіть після виключення комп’ютера, скоріше всього, автоматично і за замовчуванням такий самий. Після встановлення потрібного шрифту його віконце можна закрити.
Ставимо знову приціл + в те місце фотографії, де може поміститися текст в один рядок чи більше рядків. Розтягуємо горизонтальною рискою з двома стрілками лівою клавішею миші прямокутник, який з’явився після прицілювання. В цьому розтягнутому прямокутнику друкуємо текст.
У разі наявності кількох фотографій приблизно з однаковим текстом лівою клавішею миші засинюємо текст, а правою у віконці тиснемо Копіювати. Далі лівою клавішею горизонтальною рискою з двома стрілками вкорочуємо прямокутник з надрукованим текстом, а косою стрілкою остаточно встановлюємо прямокутник з текстом в необхідне місце. Лівою клавішею тиснемо на зображення, прямокутник навколо надпису зникає, а надпис в програмі Paint фіксується на фото.
Тиснемо на Файл в лівому верхньому кутку і у вікні, що з’явилося, на Зберегти як…У вікні, що з’явилося, внизу змінюємо початкову назву файлу хоча б на одну літеру чи інший знак і зберігаємо. За замовчуванням фото потрапляє в ту ж папку, де є і початкове фото оригіналу.
Як виглядають надписи на зображеннях в обраному шрифті, можна подивитися на сайті /2/.
Джерела
1. Португальський О.В.Нанесення надписів на зображеннях. // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2013. - № 9. - С. 75-76.
2. Сайт «Миколаївська загальноосвітня школа № 56». http://school56.edukit.mk.ua/