588
Оцініть публікацію

Стаття «Спрагла земля Великої Коренихи»

Усім відомо, що Миколаїв має мікрорайон Велика Корениха. Але майже ніхто не замислювався про його історію, а особливо про її серце – водну артерію. Зараз мало кому відомо, що замість Корениської балки була повноводна річка Корениха, це село мало багато назв. Але найголовніше – тут було джерело аб о родник (так його називають місцеві жителі), воно було на скільки сильним, що турки називали його фонтаном.

Тоді джерела були спорудою першої необхідності, а також необхідною інфраструктурою поселення. Це було джерелом життя, яке допомагало долати спрагу під пекучим південним сонцем. До давніх часів для жителів Великої Коренихи воно було "соком життя", головною водною артерією, необхідною для їх існування. Для турків - серцем селища. На сьогодні воно занедбане молодшим поколінням: розкидані пластикові пляшки, іноді можна побачити невідомого походження шприци. Аналізи останнього забору води з джерела довели її непридатність для споживання. Вона має велику жорсткість, насичена важкими металами та іншими шкідливими хімічними домішками. Вони з часом проникли до цього водяного рукава з-під міського звалища сміття. Отже, можна твердо сказати, що ми загубили "життя" у серці селища. Тобто на сьогодні дуже гостро стоїть питання водопостачання для їх жителів.

Здоров'я найголовніше, що є у людини. Ми кожного дня замислюємося над тим, як краще зробити життя аби бути здоровим. Так само щоранку, прокидаючись, думає кожен мешканець смт. Великої Коренихи: "Як мені покращити своє життя та життя рідних?". Головною проблемою цього селища є постачання будинків питною водою.

Ще у 2008 році, коли приходила до влади партія Регіонів, у селі було розроблено план побудови дюкера між мікрорайоном Намив та Великою Коренихою для забезпечення Дніпровською водою. Але на сьогоднішні, як у прислів'ї, - а віз і нині там. Хоча, свого часу, було встановлено чотири водоносні башні на першій половині селища, але й їх було вкрадено та продано. Наші депутати натомість зробили маленький майданчик для дітей.

Ви коли-небудь бачили його? Він розташований біля самої дороги, не обгороджений, з якимись примітивними турніками. А мешканці квартир не мають питної води у своїх кранах. Нічого сказати про тих, хто живе в приватних будинках. Вони змушені робити свердловини, аби забезпечити себе та сім'ю питною водою.

Варто замислитись: потрібно нам вирішувати цю проблему? Чи можемо ми допомогти цим людям отримати воду в своїх помешканнях? Щоб ми робили на їх місці? Варто йти до нашого мера та просити допомоги простим людям, які прагнуть одного - пити справді чисту воду. Варто допомогти нашим землякам?