Стаття „Завтра починається сьогодні”
Вперше зустрічаючись з людьми, мені часто задають питання: «Ви вчитель?» Невже професія накладає такий впізнаваний відбиток на особистість людини ? Це не єдине питання, яке потребує відповіді. Протягом дня часто задаю собі питання, деякі вирішила записати і ось що з цього вийшло.
П
ісля опівночі . «Скільки разів на рік буває найкоротша ніч?» Сподіваюся не сьогодні, адже залишилося зовсім небагато: перевірити практичну роботу в 6 класі та підсумкову в 10 класі.Ранок. «Цікаво знати погода буде сонячною чи похмурою?» Добре б якби похмура ! Учні не будуть скаржитися на погану видимість зображення з проектора.
Перший дзвінок. «Що нам день прийдешній принесе?» У надії обійтися без сюрпризів, читаю дошку оголошень гімназії, щоденник і, звичайно ж, графік замін. Пощастило - сьогодні все в штатному режимі.
Уроки. «Чи будуть сьогодні загальношкільні заходи чи свята?» Добре, якщо ні, а то уроки змажуться, і доведеться наступного разу форсувати тему.
Вікна. «Як розпорядитися 45 хвилинами неоплачуваного часу?» Перевірити пару стосів зошитів, заглянути в робочу пошту, і здивуватися, як багато справ доведеться зробити ще сьогодні. А якщо пощастить, то встигнути добігти до шкільної їдальні.
Після уроків. «Робочий день закінчився або тільки починається?» Дотримаємось мудрості: «відпочинок - це зміна діяльності ». Сортуємо справи за пріоритетом. Починається «паперова» робота, навіть якщо вона у вигляді електронних файлів.
Позакласна. «Скільки учнів сьогодні прийде?» Добре було б повним складом, тоді не доведеться наступного разу втрачати дорогоцінний час.
Школа без дітей. «Час йти додому?» Що ви , що ви - таке питання не може навіть виникнути. Настав час підвести підсумки сьогоднішнього дня і підготуватися до завтрашнього .
Сім'я. «Як там мої домочадці?» Не варто турбуватися, син вже дорослий і самостійний, чоловік звик зустрічати мене вже ситим ... Як сумно, що син настільки рано став самостійним і чоловік перестав чекати свіжоприготованої вечері ...
Пізній вечір. «Що роблять батьки, коли засинають діти?» У цей чудовий період саме час зануритися у віртуальний світ: перевіряємо особисту пошту, заглядаємо в соціальні мережі... та багато ще чого ...
Час після опівночі. «Опівночі - це ще сьогодні або вже завтра?» Якщо доводиться доробляти сьогоднішні справи , то швидше - це ще сьогодні , а от якщо будуємо нові плани - то будемо вважати, що перейшли рубіж завтрашнього дня.
Сон. « Навіщо людині сон?» Сон - це час для народження нових проектів. Це найпрекрасніший час, коли можна мріяти і будувати грандіозні плани. Шкода тільки, що в році занадто багато коротких ночей.
Вчителі бачать світ по-особливому в заломленому світлі своєї професії, і я не виняток. Бажання все систематизувати , спланувати, пояснити і досягти результату - це лише зовнішні ознаки професії вчителя. Більшість вчителів зливаються з професією, не помічаючи часових меж. Навчальний рік пролітає, як один день, осяяний незабутніми подіями.