Загадки як засіб розвитку логічного мислення
Загадка – народний твір, який з’явився ще задовго до того, як люди почали писати й читати. З давніх-давен до загадування й розгадування загадок ставилися відповідально. У наш час загадки є одним з видів розваг, але ця розвага має серйозний підтекст. Назва загадки походить від слова гадати, думати
.Загадки – це дуже корисна вправа для дитячого розуму. Загадки інтригують дітей та стимулюють їхню фантазію. Із задоволенням діти слухають й розгадують загадки на рими. Віршовані загадки збагачують знання дітей, розвивають їх, виховують в них любов до рідної мови; розширюють уявлення про навколишній світ.
Загадка – маленька логічна задача, що вимагає для свого розв’язання знань про предмет, його суттєві ознаки, уміння всебічно розглядати предмети, явища, встановлювати зв’язки і залежності його з іншими на основі зовнішньої та внутрішньої схожості, аналогії, спільності та протилежності. Загадки в математиці допомагають розв’язати низку логічних завдань, оскільки завжди містять різноманітні логічні задачі й питання у прихованій формі. Відгадати її – отже, знайти рішення, тобто здійснити досить складну математичну операцію.
Автор: Іщук Н. О., учитель початкових класів, Шепетівський НВК №2 Хмельницької обл.
Триває завантаження